dreamstime_m_29647630

Akreditovaný kurz (MŠMT ČR) Základy mediace představuje kompletní úvod do oblasti mediace. Bez ohledu na předchozí vzdělání umožňuje účastníkovi zahájit praxi mediátora a využívat získané dovednosti ve svém profesním životě. Kurz je také možné absolvovat jako součást přípravy na zkoušku zapsaného mediátora.

Proč si vybrat právě tento kurz:

 • renomovaný lektor se zkušenostmi ze stovek domácích i mezinárodních mediací
 • publikace Základy mediace a mimosoudního řešení sporů v ceně kurzu
 • online platforma s materiály, videi a interaktivními cvičeními
 • individuální přístup ke každému účastníkovi
 • vysoká úspěšnost absolventů tohoto kurzu
 • akreditace Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Přejít rovnou na

Mediace je efektivní, mimosoudní a konsensuální způsob řešení sporů, který stranám  šetří čas, peníze a v neposlední řadě i nervy…Objevte její kouzlo i vy!

Rozsah kurzu:

120 h* (40 h intenzivního prezenčního tréninku včetně simulace mediace a vyjednávání a 80 h distančního vzdělávání pomocí dálkově dostupných materiálů) + 2h* zkouška

Nejbližší termín:

 • 15.,16. listopadu, 1. – 3. prosince 2021 (vždy 9:00 – 12:00 a 13:00-16:00) – Zbývají 4 místa (sleva při včasné registraci – při registraci a platbě kurzu do 30. října 2021 sleva 2000 Kč při zadání kódu FORARB_říjen do pole “Vaše přání či poznámka”)
 • Nevyhovuje vám termín? Kontaktujte nás zde!

Kurz je také možné domluvit v individuální formě (více info zde).

Co se v kurzu naučíte:

 • Úvod do ADR
 • Anatomie konfliktu
 • Základní principy vyjednávání
 • Dispute Management
 • Základy mediačního procesu
 • Základní nástroje mediátora
 • Oddělená jednání
 • Řešení krizových situací
 • Povinnosti  a etika mediátora
 • Právní aspekty řešení sporů

Maximální počet účastníků:

6 – Kurz je koncipován jako komorní tak, aby se lektor mohl plně věnovat všem účastníkům

Pro koho je kurz určen:

psychologové, sociální pracovníci, manažeři, advokáti, podnikoví právníci, zájemci o výkon povolání zapsaného mediátora,

Lektor

JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. je přední český mediátor a rozhodce oceněný několika mezinárodními rankingy (Who’s Who Legal Official Selection for Czech Republic 2016-2018, Mediator of the Year 2016 by Wealth and Finance INTL, Mediation Lawyer of the Year in the Czech Republic). Působí dále jako předseda Pracovní skupiny pro mediaci ICC ČR. O mediacích, arbitrážích a vyjednávání přednáší na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na celé řadě prestižních univerzit po celém světě (USA, Itálie, Francie, Čína,…).
S více než 350 domácími i mezinárodními mediacemi (přes 2000 hodin jednání) a s úspěšností přes 85% ke smíru dovedených případů náleží mezi  nejzkušenější odborníky na obchodní mediaci ve střední Evropě (IT spory, stavební spory, spory z mezinárodní dopravy,…). Je členem vědecké rady Univerzity Carlo Bo v Urbinu.
Pravidelně je jmenován jako rozhodce (Rozhodčí soud při HK a AK, VIAC, FAČR, ad hoc). V celé řadě dalších případů pak s procesními aspekty rozhodčího řízení radil advokátním kancelářím jako of counsel (řízení dle pravidel ICC, ad hoc,…).
V oblasti vyjednávacího a mediačního tréninku mezi jeho klienty patří Úřad nejvyššího státního zástupce Filipínské republiky, evropské parlamentní strany, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ČR či Mezinárodní obchodní komora.
Pravidelně se jako řečník účastní vnitrostátních i mezinárodních konferencí (IBA (Washington DC), UIA World Forum of Mediation Centres (Praha, Thessaloniki), YIAG (Varšava, Istanbul),  konference MII v Dublinu). 
V dubnu 2013 se stal jedním z prvních pěti mediátorů zapsaných Ministerstvem spravedlnosti ČR.
Je pravidelným přispěvatelem pro prestižní Kluwer Mediation Blog, autorem Komentáře k zákonu o mediaci (Wolters Kluwer, 2019)  a editorem knihy EU Mediation Law Handbook (Kluwer International, 2017).
Absolvoval právnickou fakultu pařížské Sorbonny a pražské Univerzity Karlovy, studoval také na Cornell Law School.

Cena:

22 990 Kč (V souladu s § 57 (1) d) zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty osvobozeno od DPH)

Individuální kurz:

Kurz je také možné domluvit individuální formou, kdy se lektor věnuje výhradně vám. Je pak na vás, kolik účastníků se kurzu touto formou bude účastnit Obdobně je možné kurz domluvit pro vaši společnost u vás v kanceláři kdekoliv na světě. Současně je možné domluvit individuální počet školících schůzek, aby bylo vyhověno individuálním časovým potřebám klienta.

Cena individuálního kurzu: 98.900,- Kč (V souladu s § 57 (1) d) zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty osvobozeno od DPH)

Objednávejte zde:

Tento jednoduchý nástroj zabrání robotům, aby vytvářeli neplatné objednávky. Pokud byste měli s objednávkou jakékoliv problémy, neváhejte nám napsat

Recenze účastníků:

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších kurzů mediace ve střední Evropě. Zejména je oceňováno:

 • interaktivnost
 • praktické příklady ze skutečných mediací
 • limitovaný počet účastníků
 • zábavná forma

Absolvovala jsem u Martina Svatoše kurz Základy mediace. Byla jsem jím naprosto nadšená. Tento kurz je vhodný nejen pro ty, kteři se chtějí stát mediátory, ale i pro všechny, kteří chtějí úspěšně komunikovat se svým okolím. S kolegy v práci, s nadřízenými, ale i s rodinou. Mně osobně to naučilo nově přistupovat ke konfliktům a nebát se vyjednávání. Bála jsem se, že budu mít jako neprávník problém s porozuměním, ale moje obavy byly zbytečné. Martin Svatoš přednáší velmi poutavě a akčně. S přesahem nejen do práva, ale i do psychologie a mezilidských vztahů.

Ester J., moderátorka


Akční, velmi osobitě pojatý kurz. Oceňuji především přístup lektora, který je maximálně naladěn na účastníky a jejich potřeby. Perfektní dojem umocňuje i místo konání kurzu. Děkuji!

Eva M., lektor a kouč


Do kurzu mediace jsem šla s tím, že chci pomáhat tam, kde vázne komunikace, především kde jsou různými konflikty ohroženy děti. Jsem ještě na začátku cesty k tomuto cíli. Ovšem mediační techniky a vyjednávací triky lze s úspěchem použít i v běžném, dokonce málo konfliktním životě. Je to vlastně i zábava a hra. Tak jako celý kurz u JUDr. Martina Svatoše. Důležité a praktické informace jsou podávány vysoce profesionální, přesto opravdu hodně zábavnou formou.

Zora J., herečka a manažerka


Kurz bych určitě doporučila všem, kteří mají zájem se více dozvědět o mediaci a vyzkoušet si ji na vlastní kůži. Pan Svatoš je opravdový profesionál s bohatými zkušenostmi a znalostmi , které umí zábavnou a přehlednou formou předat dál. Kurz mi rychle utekl a klidně bych si ho zopakovala.

Eva K., právnička


Kurz probíhal v přátelské atmosféře a splnil veškerá má očekávání a určitě jej doporučuji všem, kteří o něm uvažují.

Janos K. sociální pracovník


Martin je profesionál. Svou zkušenost předával přitom nenásilně a opravdu skromně. Vážím si jeho praktických rad a příkladů, oceňuji jeho důvěryhodnost. Během kurzu pro mě byl i vzorem do budoucna. Děkuji!

Pavel R., psycholog


Byla jsem překvapena otevřeným a milým přístupem, ač nejsem právník, ale psycholog, vše pro mne bylo naprosto srozumitelné. Velmi příjemné prostředí a proaktivní přístup….přihlásila jsem se hned na další kurz Mediační akademii.

Pavlína H., klinický psycholog


Děkuji za velmi přínosný a zajímavý kurz, jehož největší výhodu spatřuji v praktičnosti jednotlivých nástrojů mediace pro každodenní využití. Zároveň se domnívám, že je celý seminář veden velmi příjemně a profesionálně díky znalosti a zkušenosti lektora. 

Luboš Z., manažer v bankovním sektoru


Kurz byl velmi interaktivní. Otevřenákomunikace byla vyvolávána lektorem. Děkuji a doporučuji pro základní orientaci v problematice mediace

Lenka B., konzultant


Kurz pro mě bylo pět náročných dní, plných informací podaných velice srozumitelnou a zábavnou formou. Pan JUDr. Martin Svatoš je osoba nanejvýš povolaná – nejen, že má obšírné vědomosti a praktické zkušenosti, ale navíc umí i velmi dobře učit – a to se, myslím, často nestává. Navíc bylo dostatek prostoru i pro dotazy a diskuzi nad prakticky jakýmikoli problémy, kterých jsme se v kurzu dotkli. Mohu jen doporučit všem, kteří chtějí zlepšit své vyjednávací schopnosti, pochopit konflikty lidí kolem sebe nebo se stát mediátory.

Eva M., právnička


Kurz Základy mediace mi jakožto právníkovi dal unikátní náhled na řešení sporných právních otázek. Jedná se především o získání jiného úhlu pohledu na spor jako takový, kdy absolventi tohoto kurzu nadále nevidí pouze žalobce a žalovaného, ale i zájmy a osoby stojící v pozadí. Rozhodně doporučuji všem praktikujícím právníkům…

David H., advokátní koncipient


 Mediační kurz v plné míře splnil mé očekávání, co se týče mediačních zkušeností. Na velmi profesionálně teoretické i praktické bázi založený kurz zásadním způsobem změnil můj pohled na urovnávání sporů. 

Lucia R., daňová poradkyně


Kurz je výborný! Rychlé a svižné tempo, dobře a logicky strukturované informace. Teorie je dobře doplňována vhodnými radami za praxe. Výhodou je malý počet účastníků, který umožnil celou řadu situací vyzkoušet  a ověřit. Zábavná a dobře zapamatovatelná forma a dostatek prostoru pro diskuzi.

Jana H., manažerka


Kurz Základy mediace mi umožnil nahlédnout do toho, jak mediační proces reálně probíhá a poskytnul mi odpověď na teorií nezodpovězené otázky. Vše bylo ukázané na konkrétních případech a aktivitách a na závěr vyzkoušené na simulované mediaci. 

Tereza H., student VŠ

Akreditace:

Akreditováno jako kurz Mediátor/mediátorka – základy mimosoudního řešení sporů rozhodnutím MSMT-26190/2018-1/326

*) V souladu s vyhláškou MŠMT č. 176/2009 Sb., kterou se stanoví náležitosti žádosti o akreditaci vzdělávacího programu, organizace vzdělávání v rekvalifikačním zařízení a způsob jeho ukončení, ve znění pozdějších předpisů 1h=45 min