Profesionální mediátor se vzdělává po celý svůj život, bez ohledu na to, stojí-li před složením akreditační zkoušky, nebo absolvoval již stovky hodin úspěšných jednání.

Věděli jste, že vám zákon 202/2012 Sb. o mediaci ukládá soustavně se vzdělávat a prohlubovat své odborné znalosti pro řádný výkon činnosti mediátora?

Základní formou takové edukace a zpětné vazby je tzv. mediační supervize. Jako vůbec první v České republice vám nabízíme tento ucelený formát mediačního tréninku pro pokročilé mediátory sestávající ze simulace skutečného případu, a to vše se zpětnou vazbou předního českého mediátora a lektora v oblasti mediace, JUDr. Martina Svatoše, Ph.D.


Přejít rovnou na

Vybírat můžete ze tří tématických bloků, nebo absolvovat všechny tři, abyste si vyzkoušeli odlišnosti v jednotlivých případech…

Vyzkoušejte si mediovat případ, který se skutečně stal…

Tématické bloky supervize

 • sousedský spor
 • vnitrofiremní spor
 • živnostenský obchodní spor

Nejbližší termín

Individuálně dle domluvy. Jelikož se supervize budete účastnit jen vy a mediátor, můžete se dohodnout na čase, který vám plně vyhovuje. Figuranty zajistíme za vás.

Struktura kurzu

 1. hodina: Simulované mediace se dvěma figurantama
 2. hodina: Zpětná vazba a nácvik potřebných technik

Proč si vybrat právě Mediační supervizi FORARB

 • dohled renomovaný lektor s mezinárodními zkušenostmi;
 • certifikát absolvování včetně hodnocení;
 • individuální formát;
 • simulace založená na skutečném případu;
 • jedinečný kurz ve střední Evropě;
 • rady a tipy do skutečných mediací

Maximální počet účastníků

1

Pro koho je kurz určen

pokročilí mediátoři

Lektor

JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. je přední český mediátor a rozhodce oceněný několika mezinárodními rankingy (Who’s Who Legal Official Selection for Czech Republic 2016-2018, Mediator of the Year 2016 by Wealth and Finance INTL, Mediation Lawyer of the Year in the Czech Republic). Je vedoucím Centra pro mimosoudní řešení sporů Právnické Fakulty Univerzity Karlovy. O mediaci, arbitráži a vyjednávání dále přednáší na celé řadě prestižních univerzit po celém světě (USA, Itálie, Francie,…).
S více než 1000 domácími i mezinárodními mediacemi a s úspěšností přes 85% ke smíru dovedených případů náleží mezi  nejzkušenější odborníky na obchodní mediaci ve střední Evropě (IT spory, stavební spory, spory z mezinárodní dopravy,…). Jako mediátor je veden mimo jiné na Arbitrážním sportovním soudu ve švýcarském Lausanne. Působí dále jako předseda Pracovní skupiny pro mediaci ICC ČR. Je členem vědecké rady Univerzity Carlo Bo v Urbinu.
Pravidelně je jmenován jako rozhodce (Rozhodčí soud při HK a AK, VIAC, FAČR, ad hoc). V celé řadě dalších případů pak s procesními aspekty rozhodčího řízení radil advokátním kancelářím jako of counsel (řízení dle pravidel ICC, ad hoc,…).
V oblasti vyjednávacího a mediačního tréninku mezi jeho klienty patří Úřad nejvyššího státního zástupce Filipínské republiky, evropské parlamentní strany, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ČR či Mezinárodní obchodní komora.
Pravidelně se jako řečník účastní vnitrostátních i mezinárodních konferencí (IBA (Washington DC), UIA World Forum of Mediation Centres (Praha, Thessaloniki), YIAG (Varšava, Istanbul),  konference MII v Dublinu). 
V dubnu 2013 se stal jedním z prvních pěti mediátorů zapsaných Ministerstvem spravedlnosti ČR.
Je pravidelným přispěvatelem pro prestižní Kluwer Mediation Blog, autorem Komentáře k zákonu o mediaci (Wolters Kluwer, 2019)  a editorem knihy EU Mediation Law Handbook (Kluwer International, 2017).
Absolvoval právnickou fakultu pařížské Sorbonny a pražské Univerzity Karlovy, studoval také na Cornell Law School.

Recenze účastníků:

Jedná se o velmi intenzivní kurz výrazně zlepšující mediační techniky a zvyšující schopnosti zvládat spor a mediační proces. Zejména je oceňováno:

 • intenzita
 • individuální přístup
 • případ založený na reálném sporu

Skvěle strávené dvě hodiny mi připomínaly reálnou mediaci, kterých jsem již pět absolvovala. Zlepšila jsem celou řadu drobností a nyní ze sebe mám mnohem lepší pocit.

Jana B., Mediátorka


Děkuji za trénink mediace, který jsem absolvovala u p. Svatoše,. Zajímavý, “specifický” přístup, podnětné připomínky, smysluplná zpětná vazba. Doporučuji zejména těm, kteří se připravují na zkoušky. 

Žaneta R., Zapsaná mediátorka


Oceňuji zejména osobitý přístup a důležité poznatky z praxe. Pan doktor je velmi příjemný. Za výborné považuji praktické rady, které se účastníkům kurzu dostanou a které jsou velkou přidanou hodnotou kurzu.  

Petr T., Právník

Cena

5 900 Kč plus DPH/osobu

Objednávejte zde:

Tento jednoduchý nástroj zabrání robotům, aby vytvářeli neplatné objednávky. Pokud byste měli s objednávkou jakékoliv problémy, neváhejte nám napsat