Jak v životě, tak v obchodě nedostanete to, co si zasloužíte, ale to, co si vyjednáte…
― Chester L. Karrass

V angličtině (negotiation) a dalších jazycích je termín vyjednávání odvozen od latinského termínu negotiatio. Etymologicky tedy pochází toto slovní spojení z předpony “neg-“ značícího zápor, žádný a “otium”, které můžeme přeložit jako příjemný, volný čas.

Komunikovat za účelem hledání dohody tedy přeneseně znamenalo, že jsme se zbavovali jisté pohody, volného a příjemného času. To má dodnes odraz v tom směru, že ne každý rád vyjednává, a pokud už se rozhodne opustit svoji komfortní zónu (což v případě řešení sporů dost často bývá), musí pro to mít silnou motivaci.

Poradenství a příprava

JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. je předním českým odborníkem na vyjednávání. Ve své kariéře pomáhal lidem ve stovkách případů nalézt smírné řešení jejich sporů. V desítkách dalších pak působil coby tzv. negotiation counsel, tedy poradce při vyjednávání a to při mezinárodních obchodech i netradičních transakcích.

Vybrané reference

  • Poradenství přední české ZOO při vyjednávání s lokální africkou správou
  • Vyjednávání přední reklamní agentury s jejím klíčovým klientem
  • Vyjednávání na straně zaměstnance – manažera – nadnárodní korporace v oblasti výroby elektrotechniky

Čeká vás důležité jednání, které rozhodne o osudu vaší firmy? Chcete si zažádat o navýšení příjmů? Chystáte se do mediace? Využijte našeho poradenství v oblasti vyjednávání. Dle okolností se s vámi spojíme a domluvíme individuální přístup. Kontaktujte nás zde.

Kurzy vyjednávání

Kurzy vyjednávání nabízíme ve formě intenzivních workshopů zahrnujících simulace a tzv.  case studies věnující se  vyjednávání na úrovni každodenního vyjednávání i řešení a prevence sporů. Účastníci si díky tomu mohou ihned vyzkoušet nově nabyté dovednosti v praxi. Individuální zpětná vazba jim pak pomůže zlepšit jejich vyjednávací dovednosti.

V oblasti vyjednávání nabízíme následující kurzy:

Čtyři největší chyby ve vyjednávání

Masterclass vyjednávání

Dokumenty

Stáhněte si zdarma dokument vhodný na přípravu pro vaše vyjednávání zde: Vyjednávací rámec_FORARB.

Akademie vyjednávání

Poslední roky JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. strávil cestováním okolo světa, aby právníkům, HR profesionálům, top-managementu a dalším odborníkům radil, jak správně vyjednávat. Jeho postřehy můžete zdarma sledovat v rámci akademie vyjednávání.

V první ukázce se podívejte na to, jaký je rozdíl, když vyjednáváte o novém obchodě a když je předmětem jednání spor.