Vysoce hodnocený prestižní kurz vám umožní řešit spory s lehkostí, excelencí a profesionalitou. Mediační akademie představuje rozdíl mezi průměrným a skvělým mediátorem.

Každý z jednotlivých modulů se skládá z teoretické přípravy a následné aplikace získaných dovedností v interaktivních cvičeních, v praktickém tréninku simulované mediace a následné zpětné vazby lektora.

Co získáte:

  • celkem 6 simulovaných mediací (minimálně 2 v roli mediátora);
  • praktické nácviky obtížných mediačních situací včetně individuálních konzultací s odborníkem;
  • nácvik zakázaných technik vyjednávání a jejich užití v každodenním vyjednávání;
  • a mnoho dalšího…

Kurz Mediační akademie je určen  pro mediátory s pokročilými znalostmi a dovednostmi. Podmínkou účasti je tedy absolvování akreditovaného kurzu Základy mediace nebo ekvivalentu. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přejít rovnou na

Struktura kurzu

Kurz je rozdělen do pěti celodenních modelů, z nichž každý se věnuje teoretickým, ale zejména praktickým nácvikům a simulacím mediace.

Pravda o úspěšných mediátorech

V této části se zaměříme na zlepšováních vašich dovedností coby mediátora, podíváme se na to, jak osobnost ovlivňuje vyjednávání, co je to mediátorův kredit a jak se na něm dá pracovat. Prozradíme si tajné triky úspěšných mediátorů z celého světa. Zapracujeme na vašich slabších stránkách a posílíme ty silné. Své dovednosti si budete moci hned vyzkoušet na simulovaném případě, kde je dovedný mediátor bezpodmínečně třeba.

Agenda a flip-chart

Modul zaměřený na správné zvládnutí agendy vyjednávání – vhodné odhadnutí témat k diskuzi a práce s nimi je klíčem ke správně provedené mediaci i k dosažení dohody. Flipchart může být pro mediátora dobrý sluha, ale špatný pán. Jak jej správně využívat, co na něj zaznamenávat a kdy nechat tuto činnost na stranách?

Největší tajemství konfliktů

Praktické rady a tipy, jak správně zvládat nejrůznější situace při řešení konfliktu. Odpověď na složité konflikty a neurobiologie. Jak funguje náš mozek, když je v konfliktu? Jak sporům předcházet?

Nedovolené techniky vyjednávání

Úspěch mediace spočívá na naprostém zvládnutí vyjednávacích schopností, a to jak v případě stran, tak i mediátora. Jak reagovat na situace, kdy jedna ze stran používá zakázané vyjednávací triky?

Problematické strany a krizové situace

Jak reagovat na problematické strany? Jakou strategii zvolit, když se mediace účastní osoby agresivní, arogantní, mlčenlivé či neasertivní? A jak správně reagovat na mediátora? Jak správně zareagovat na situaci, když se vám mediace vymkne z rukou? Jak zvládat mediaci online? Co je to ko-mediace a kdy ji zvolit?

Překonávání slepých uliček a uzavírání dohod

Slepá ulička se může na první pohled jevit jako konečnou pro jakýkoliv posun ve vyjednávání. Jak takovou situaci v mediaci překonat a obrátit v úspěch? A jak generovat nová řešení? Jak správně ukončovat mediace, jak  uzavírat mediační dohody, sepisovat protokoly a ukončovat mediaci?

Nejbližší volný termín:

14-16. a 24-25. září 2020 (vždy od 9:00-12:00 a 13:00-16:00) (Zbývá 1 volné místo)

O Lektorovi

JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. je přední český mediátor a rozhodce oceněný několika mezinárodními rankingy (Who’s Who Legal Official Selection for Czech Republic 2016-2018, Mediator of the Year 2016 by Wealth and Finance INTL, Mediation Lawyer of the Year in the Czech Republic). Působí dále jako předseda Pracovní skupiny pro mediaci ICC ČR. O mediacích, arbitrážích a vyjednávání přednáší na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na celé řadě prestižních univerzit po celém světě (USA, Itálie, Francie, Čína,…).
S více než 350 domácími i mezinárodními mediacemi (přes 2000 hodin jednání) a s úspěšností přes 85% ke smíru dovedených případů náleží mezi  nejzkušenější odborníky na obchodní mediaci ve střední Evropě (IT spory, stavební spory, spory z mezinárodní dopravy,…). Je členem vědecké rady Univerzity Carlo Bo v Urbinu.
Pravidelně je jmenován jako rozhodce (Rozhodčí soud při HK a AK, VIAC, FAČR, ad hoc). V celé řadě dalších případů pak s procesními aspekty rozhodčího řízení radil advokátním kancelářím jako of counsel (řízení dle pravidel ICC, ad hoc,…).
V oblasti vyjednávacího a mediačního tréninku mezi jeho klienty patří Úřad nejvyššího státního zástupce Filipínské republiky, evropské parlamentní strany, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ČR či Mezinárodní obchodní komora.
Pravidelně se jako řečník účastní vnitrostátních i mezinárodních konferencí (IBA (Washington DC), UIA World Forum of Mediation Centres (Praha, Thessaloniki), YIAG (Varšava, Istanbul),  konference MII v Dublinu). 
V dubnu 2013 se stal jedním z prvních pěti mediátorů zapsaných Ministerstvem spravedlnosti ČR.
Je pravidelným přispěvatelem pro prestižní Kluwer Mediation Blog, autorem Komentáře k zákonu o mediaci (Wolters Kluwer, 2019)  a editorem knihy EU Mediation Law Handbook (Kluwer International, 2017).
Absolvoval právnickou fakultu pařížské Sorbonny a pražské Univerzity Karlovy, studoval také na Cornell Law School.

Cena kurzu

22 990 Kč včetně DPH (celkem 19 000 Kč bez DPH)

Individuální forma

Kontaktujte nás prosím  pro podmínky individuální formy tohoto kurzu.

Objednávejte zde

Tento jednoduchý nástroj zabrání robotům, aby vytvářeli neplatné objednávky. Pokud byste měli s objednávkou jakékoliv problémy, neváhejte nám napsat

Recenze účastníků

Jedná se o unikátní kurz co do odbornosti obsahu a  interaktivnosti  jednotlivých bloků. Získané dovednosti jsou ihned prakticky nacvičovány.  Zejména je oceňováno:

  • zkušenosti z praxe
  • limitovaný počet účastníků
  • interaktivnost

Absolvování kurzu Mediační akademie je pro mě přínosem nejenom v pracovní oblasti. Zdokonalení principů vyjednávání, komunikačních technik i zvládání emocí budu využívat jak v profesním, tak i soukromém životě.

Pavlína H., právnička

Obsah Mediační akademie je přenosný do jakékoliv pracovní i osobní části života. Už po Základech mediace se styl mojí komunikace výrazně proměnil a Mediační akademie je skvělou třešničkou na dortu . Těším se na zkoušení získaných technik a vědomostí v praxi.

Sofie S., terapeut a sociální pracovník


Martin Svatoš nám poskytuje nepřeberné množství praktických doporučení. Jeho zkušenosti jsou hodnotné, protože jsou založené na reálně prožitých situacích. Martin ve mně vzbudil velký zájem o další rozvoj v oblasti mediace, jeho Mediační akademie je inspirací a velkým povzbuzením.

Hana H., Sociolog, výkonná ředitelka sdružení


 Díky malému počtu účastníků a velkému podílu interaktivních částí se simulovanými mediacemi je ideální jako příprava na zkoušky i reálné mediace.

Vlaďka Ch., manažerka v ICT


Osobní, laskavý přístup, spousta praktických informací a tipů do praxe. Doporučuji pro všechny, kdo jednají s lidmi.

Pavla H., zapsaná mediátorka a právnička


Slova konflikt, problém a spor přestanou být po absolvování mediační akademie nepříjemná a odstrašující. Děkuji za tento pocit.

Blanka H., manažerka


Jsem již na druhém kurzu mediace u Dr. Svatoše, jelikož mě první kurz absolutně nadchl. I v tomto druhém kurzu jsem se naučila mnoho kazuistik a metod, které slouží k správné mediaci. Pan doktor je úžasný člověk se skvělou komunikací a rétorikou. Všem doporučuji!

Pavlína H., klinický psycholog


Oceňuji profesionální a zábavnou formu vedení akademie, což ve mně vyvolalo potřebu proaktivní účasti. Získala jsem velké množství dalších zkušeností . Na samotném lektorovi oceňuji profesionální přístup, krásný slovní projev, schopnost motivovat a ocenit. Celkově hodnotím akademii jako skvěle strávené strávené dny s obrovským přínosem.

Monika K., právnička


Mediační akademie splnila, co jsem od ní očekávala – a to jsem měla po prvním kurzu mediace u JUDr. Svatoše velká očekávání! Bylo to šest náročných dní naplněných informacemi, prohlubujícími znalosti z prvního kurzu, ale zejména praktickými cvičeními a návody pro různé svízelné situace, se kterými se v mediaci setkáváme. To vše interaktivní a zábavnou formou.

Eva M., právnička