Základy mediace

dreamstime_m_29647630

Základy mediace je kompletní úvodní kurz pro začínající mediátory, který je vystavěn tak, aby účastníkovi umožnil po jeho absolvování zahájit praxi mediátora. Kurz je také možné absolvovat jako součást přípravy na zkoušku zapsaného mediátora.

Mediace je efektivní, mimosoudní a konsensuální způsob řešení sporů, který stranám  šetří čas, peníze a v neposlední řadě i nervy…Objevte její kouzlo i vy!

Přejít rovnou na

→RECENZE ÚČASTNÍKŮ

 

→CENA KURZU

 

→VOLNÝ TERMÍN

 

→OBJEDNÁVKA

 

Mediační akademie 2Proč si vybrat právě tento kurz:

 • renomovaný lektor s mezinárodními zkušenostmi
 • individuální přístup ke každému účastníkovi
 • vysoký poměr interaktivních a praktických cvičení
 • vysoká úspěšnost absolventů tohoto kurzu


Rozsah kurzu:

42h (30 hodin intenzivního tréninku (5 dnů po 6ti hodinách) a minimálně 12h domácí přípravy)


Nejbližší termín:

4.,5.,6. a 11.,12. březen 2019 (od 9:00-12:00 a od 13:00 do 16:00) –  zbývá 5 míst

Kurz je také možné domluvit v individuální formě (více info zde).

 

 

dreamstime_m_45982615Co se v kurzu naučíte:

 • Úvod do ADR
 • Anatomie konfliktu
 • Základní principy vyjednávání
 • Dispute Management
 • Základy mediačního procesu
 • Základní nástroje mediátora
 • Oddělená jednání
 • Řešení krizových situací
 • Povinnosti  a etika mediátora
 • Právní aspekty řešení sporů

Projděte si ukázku prezentace, která se používá jako podklad pro kurz.


Maximální počet účastníků
:

6

Pro koho je kurz určen:

advokáti, podnikoví právníci, zájemci o výkon povolání zapsaného mediátora

 

Lektor

thumb_IMG_8396_1024

JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. je přední český mediátor a rozhodce oceněný několika mezinárodními rankingy. Působí dále jako předseda Pracovní skupiny pro mediaci ICC ČR. O mediacích, arbitrážích a vyjednávání přednáší na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na celé řadě prestižních univerzit po celém světě (USA, Itálie, Francie, Čína,…).

S více než 200 domácími i mezinárodními mediacemi (přes 500 hodin jednání) a s úspěšností přes 85% ke smíru dovedených případů náleží mezi  nejzkušenější odborníky na obchodní mediaci ve střední Evropě (IT spory, stavební spory, spory z mezinárodní dopravy,…).

V oblasti vyjednávacího a mediačního tréninku mezi jeho klienty patří Úřad nejvyššího státního zástupce Filipínské republiky, evropské parlamentní strany, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ČR či Mezinárodní obchodní komora.

Pravidelně se jako řečník účastní vnitrostátních i mezinárodních konferencí (IBA (Washington DC), UIA World Forum of Mediation Centres (Praha, Thessaloniki), YIAG (Varšava, Istanbul),  konference MII v Dublinu). V dubnu 2013 se stal jedním z prvních pěti mediátorů zapsaných Ministerstvem spravedlnosti ČR. Je pravidelným přispěvatelem pro prestižní Kluwer Mediation Blog a editorem knihy EU Mediation Law Handbook (Kluwer International, 2017).

 

Cena:

22 990 Kč včetně DPH (celkem 19 000 Kč bez DPH)

 

Individuální kurz:

Kurz je také možné domluvit individuální formou, kdy se lektor věnuje výhradně jednomu účastníkovi. V takovém případě se zaručuje, že bude účastník ve všech simulacích zastávat vždy roli mediátora. Obdobně je možné kurz domluvit pro vaši společnost u vás v kanceláři, kdekoliv na světě. Současně je možné domluvit individuální počet školících schůzek, aby bylo vyhověno individuálním časovým potřebám klienta.

Cena individuálního kurzu: 89 000 Kč plus DPH (celkem 107 690 Kč)

Objednávejte zde:

 

Recenze účastníků:

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších kurzů mediace ve střední Evropě. Zejména je oceňováno:

 • interaktivnost
 • limitovaný počet účastníků
 • zábavná forma

Na jaře 2016 jsem absolvovala u Martina Svatoše kurs Základy mediace. Byla jsem jím naprosto nadšená. Tento kurs je vhodný nejen pro ty, kteři se chtějí stát mediátory, ale i pro všechny, kteří chtějí úspěšně komunikovat se svým okolím. S kolegy v práci, s nadřízenými, ale i s rodinou. Mně osobně to naučilo nově přistupovat ke konfliktům a nebát se vyjednávání. Bála jsem se, že budu mít jako neprávník problém s porozuměním, ale moje obavy byly zbytečné. Martin Svatoš přednáší velmi poutavě a akčně. S přesahem nejen do práva, ale i do psychologie a mezilidských vztahů.

Ester J., Moderátorka


Děkuji za velmi přínosný a zajímavý kurz, jehož největší výhodu spatřuji v praktičnosti jednotlivých nástrojů mediace pro každodenní využití. Zároveň se domnívám, že je celý seminář veden velmi příjemně a profesionálně díky znalosti a zkušenosti lektora. 

Luboš Z., manažer v bankovním sektoru


Kurz pro mě bylo pět náročných dní, plných informací podaných velice srozumitelnou a zábavnou formou. Pan JUDr. Martin Svatoš je osoba nanejvýš povolaná – nejen, že má obšírné vědomosti a praktické zkušenosti, ale navíc umí i velmi dobře učit – a to se, myslím, často nestává. Navíc bylo dostatek prostoru i pro dotazy a diskuzi nad prakticky jakýmikoli problémy, kterých jsme se v kurzu dotkli. Mohu jen doporučit všem, kteří chtějí zlepšit své vyjednávací schopnosti, pochopit konflikty lidí kolem sebe nebo se stát mediátory.

Eva M., právničkaKurz Základy mediace mi jakožto právníkovi dal unikátní náhled na řešení sporných právních otázek. Jedná se především o získání jiného úhlu pohledu na spor jako takový, kdy absolventi tohoto kurzu nadále nevidí pouze žalobce a žalovaného, ale i zájmy a osoby stojící v pozadí. Rozhodně doporučuji všem praktikujícím právníkům…

David H., advokátní koncipient


Do kurzu mediace jsem šla s tím, že chci pomáhat tam, kde vázne komunikace, především kde jsou různými konflikty ohroženy děti. Jsem ještě na začátku cesty k tomuto cíli. Ovšem mediační techniky a vyjednávací triky lze s úspěchem použít i v běžném, dokonce málo konfliktním životě. Je to vlastně i zábava a hra. Tak jako celý kurz u JUDr. Martina Svatoše. Důležité a praktické informace jsou podávány vysoce profesionální, přesto opravdu hodně zábavnou formou.

Zora J., herečka a manažerka


 Mediační kurz v plné míře splnil mé očekávání, co se týče mediačních zkušeností. Na velmi profesionálně teoretické i praktické bázi založený kurz zásadním způsobem změnil můj pohled na urovnávání sporů. 

Lucia R., Daňová poradkyně


Kurz je výborný! Rychlé a svižné tempo, dobře a logicky strukturované informace. Teorie je dobře doplňována vhodnými radami za praxe. Výhodou je malý počet účastníků, který umožnil celou řadu situací vyzkoušet  a ověřit. Zábavná a dobře zapamatovatelná forma a dostatek prostoru pro diskuzi.

Jana H., manažerka

Kurz Základy mediace mi umožnil nahlédnout do toho, jak mediační proces reálně probíhá a poskytnul mi odpověď na teorií nezodpovězené otázky. Vše bylo ukázané na konkrétních případech a aktivitách a na závěr vyzkoušené na simulované mediaci. 

Tereza H., student VŠ


JUDr. Martin Svatoš, Ph.D.

Mediator Martin SvatošMartin Svatoš je český mediátor a rozhodce oceněný několika mezinárodními rankingy jako přední světový odborník na mimosoudní řešení sporů (Who’s Who Legal Official Selection for Czech Republic 2016-2018, Mediator of the Year 2016 by Wealth and Finance INTL, Mediation Lawyer of the Year in the Czech Republic). V oblasti mediací obchodních sporů patří s více než 250 domácími i mezinárodními případy (přes 1000 hodin jednání) mezi nejzkušenější odborníky ve střední Evropě (energetika, IT spory, stavební spory, spory z mezinárodní dopravy,...).

Působil ve více než desítce sporů jako rozhodce (VIAC, FAČR, ad hoc). V celé řadě dalších případů pak s rozhodčím řízením radil jako of counsel (řízení dle pravidel ICC, ad hoc,…). Je pravidelným přispěvatelem pro prestižní Kluwer Mediation Blog, editorem knihy EU Mediation Law Handbook (Kluwer International, 2017) a jedním ze spoluautorů připravovaného komentáře zákona o mediaci (Wolters Kluwer, TBP 2018).

Působí jako vědecký pracovník na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. O mediacích, arbitrážích a vyjednávání dále přednáší na celé řadě zahraničních univerzit a na domácích i mezinárodních konferencích.

Absolvoval právnickou fakultu pařížské Sorbonny a pražské Univerzity Karlovy, studoval také na Cornell Law School. 

Působení ve světě

Svět

Excellent Support

sliderBusiness Pro is built for any business, and offers intuitive theme options. If you do run into trouble we provide a Support Forum, and precise Documentation.