Bezkonfliktní firma

Vstupte do světa efektivity a profesionality. Mediační akademie přináší nové znalosti a snazší řešení sporů.

Každý z jednotlivých šestihodinových modulů se skládá ze dvou hodin teoretického vzdělávání a ze čtyř hodin praktického tréninku v rámci simulované mediace a zpětné vazby.

Kurz Mediační akademie je určen  pro pokročilé i zkušené mediátory. Podmínkou účasti je absolvování akreditovaného kurzu Základy mediace nebo ekvivalentního kurzu.

Přejít rovnou na

→RECENZE ÚČASTNÍKŮ

→CENA KURZU

→VOLNÝ TERMÍN

→OBJEDNÁVKA

Nejbližší volný termín:

25., 26., 27. září a 7., 8. říjen  2019 (vždy od 9:00-12:00 a 13:00-16:00) (Zbývají 2 volná místa)

Struktura kurzu

Mediacni akademie

Kurz je rozdělen do pěti modelů, z nichž každý se věnuje teoretickým, ale zejména i praktickým nácvikům a simulacím mediace.

Agenda, struktura a flip-chart

Modul zaměřený na správné zvládnutí agendy vyjednávání – vhodné odhadnutí témat k diskuzi a práce s nimi je klíčem ke správně provedené mediaci i k dosažení dohody. Flipchart může být pro mediátora dobrý sluha, ale špatný pán. Jak jej správně využívat, co na něj zaznamenávat a kdy nechat tuto činnost na stranách?

Nedovolené techniky vyjednávání

Úspěch mediace spočívá na naprostém zvládnutí vyjednávacích schopností, a to jak v případě stran, tak i mediátora. Jak reagovat na situace, kdy jedna ze stran používá zakázané vyjednávací triky?

Největší tajemství konfliktů

Praktické rady a tipy, jak správně zvládat nejrůznější situace při řešení konfliktu. Odpověď na složité konflikty a neurobiologie. Jak funguje náš mozek, když je v konfliktu? Jak sporům předcházet?

Problematické strany v mediaci a krizové a zvláštní situace

Jak reagovat na problematické strany? Jakou strategii zvolit, když se mediace účastní osoby agresivní, arogantní, mlčenlivé či neasertivní? A jak správně reagovat na mediátora? Jak správně zareagovat na situaci, když se vám mediace vymkne z rukou? Jak zvládat mediaci online? Co je to ko-mediace a kdy ji zvolit?

Překonávání slepých uliček a uzavírání dohod

Slepá ulička se může na první pohled jevit jako konečnou pro jakýkoliv posun ve vyjednávání. Jak takovou situaci v mediaci překonat a obrátit v úspěch? A jak generovat nová řešení? Jak správně ukončovat mediace, jak  uzavírat mediační dohody, sepisovat protokoly a ukončovat mediaci?

BONUS: Mediační marketing

Model zaměřený na prodávání a marketing mediace? Jak vystoupit z řady a stát se vytíženým mediátorem? Dozvíte se, co je to MMM v mediaci, jak přesvědčit spornou stranu, aby zkusila smírné řešení, a jak posunout svoji mediační praxi ze stínu šedi do světla úspěchu…

O Lektorovi

JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. je přední český mediátor a rozhodce oceněný několika mezinárodními rankingy (Who’s Who Legal Official Selection for Czech Republic 2016-2018, Mediator of the Year 2016 by Wealth and Finance INTL, Mediation Lawyer of the Year in the Czech Republic). Působí dále jako předseda Pracovní skupiny pro mediaci ICC ČR. O mediacích, arbitrážích a vyjednávání přednáší na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na celé řadě prestižních univerzit po celém světě (USA, Itálie, Francie, Čína,…).
S více než 300 domácími i mezinárodními mediacemi (přes 1500 hodin jednání) a s úspěšností přes 85% ke smíru dovedených případů náleží mezi  nejzkušenější odborníky na obchodní mediaci ve střední Evropě (IT spory, stavební spory, spory z mezinárodní dopravy,…).
Pravidelně je jmenován jako rozhodce (Rozhodčí soud při HK a AK, VIAC, FAČR, ad hoc). V celé řadě dalších případů pak s procesními aspekty rozhodčího řízení radil advokátním kancelářím jako of counsel (řízení dle pravidel ICC, ad hoc,…).
V oblasti vyjednávacího a mediačního tréninku mezi jeho klienty patří Úřad nejvyššího státního zástupce Filipínské republiky, evropské parlamentní strany, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ČR či Mezinárodní obchodní komora.
Pravidelně se jako řečník účastní vnitrostátních i mezinárodních konferencí (IBA (Washington DC), UIA World Forum of Mediation Centres (Praha, Thessaloniki), YIAG (Varšava, Istanbul),  konference MII v Dublinu). 
V dubnu 2013 se stal jedním z prvních pěti mediátorů zapsaných Ministerstvem spravedlnosti ČR.
Je pravidelným přispěvatelem pro prestižní Kluwer Mediation Blog, autorem Komentáře k zákonu o mediaci (Wolters Kluwer, 2019)  a editorem knihy EU Mediation Law Handbook (Kluwer International, 2017).
Absolvoval právnickou fakultu pařížské Sorbonny a pražské Univerzity Karlovy, studoval také na Cornell Law School.

Cena kurzu

22 990 Kč včetně DPH (celkem 19 000 Kč bez DPH)

Individuální forma

Kontaktujte nás prosím  pro podmínky individuální formy tohoto kurzu.

Objednávejte zde

Recenze účastníků

Jedná se o unikátní kurz co do odbornosti obsahu a  interaktivnosti  jednotlivých bloků. Získané dovednosti jsou ihned prakticky nacvičovány.  Zejména je oceňováno:

  • zkušenosti z praxe
  • limitovaný počet účastníků
  • interaktivnost

 Díky malému počtu účastníků a velkému podílu interaktivních částí se simulovanými mediacemi je ideální jako příprava na zkoušky i reálné mediace.

Vlaďka Ch., manažerka v ICT


Osobní, laskavý přístup, spousta praktických informací a tipů do praxe. Doporučuji pro všechny, kdo jednají s lidmi.

Pavla H., zapsaná mediátorka a právnička


Slova konflikt, problém a spor přestanou být po absolvování mediační akademie nepříjemná a odstrašující. Děkuji za tento pocit.

Blanka H., manažerka


Jsem již na druhém kurzu mediace u Dr. Svatoše, jelikož mě první kurz absolutně nadchl. I v tomto druhém kurzu jsem se naučila mnoho kazuistik a metod, které slouží k správné mediaci. Pan doktor je úžasný člověk se skvělou komunikací a rétorikou. Všem doporučuji!

Pavlína H., klinický psycholog


Oceňuji profesionální a zábavnou formu vedení akademie, což ve mně vyvolalo potřebu proaktivní účasti. Získala jsem velké množství dalších zkušeností . Na samotném lektorovi oceňuji profesionální přístup, krásný slovní projev, schopnost motivovat a ocenit. Celkově hodnotím akademii jako skvěle strávené strávené dny s obrovským přínosem.

Monika K., právnička


Mediační akademie splnila, co jsem od ní očekávala – a to jsem měla po prvním kurzu mediace u JUDr. Svatoše velká očekávání! Bylo to šest náročných dní naplněných informacemi, prohlubujícími znalosti z prvního kurzu, ale zejména praktickými cvičeními a návody pro různé svízelné situace, se kterými se v mediaci setkáváme. To vše interaktivní a zábavnou formou.

Eva M., právnička