Mediační akademie

Mediacni akademie
Vstupte do světa efektivity a profesionality. Mediační akademie přináší nové znalosti a snazší řešení sporů.

Každý z jednotlivých šestihodinových modulů se skládá ze dvou hodin teoretického vzdělávání a ze čtyř hodin praktického tréninku v rámci simulované mediace a zpětné vazby.

Kurz Mediační akademie je určen  pro pokročilé i zkušené mediátory. Podmínkou účasti je absolvování akreditovaného kurzu Základy mediace nebo ekvivalentního kurzu.

Přejít rovnou na

→RECENZE ÚČASTNÍKŮ

→CENA KURZU

→VOLNÝ TERMÍN

→OBJEDNÁVKA

Nejbližší volný termín:

25., 26., 27. září a 7., 8. říjen  2019 (vždy od 9:00-12:00 a 13:00-16:00) (Zbývají 3 volná místa)

Struktura kurzu

Bezkonfliktní firmaKurz je rozdělen do šesti modelů, z nichž každý se věnuje teoretickým, ale zejména i praktickým nácvikům a simulacím mediace.

Agenda, struktura a flip-chart

Modul zaměřený na správné zvládnutí agendy vyjednávání – vhodné odhadnutí témat k diskuzi a práce s nimi je klíčem ke správně provedené mediaci i k dosažení dohody. Flipchart může být pro mediátora dobrý sluha, ale špatný pán. Jak jej správně využívat, co na něj zaznamenávat a kdy nechat tuto činnost na stranách?

Nedovolené techniky vyjednávání

Úspěch mediace spočívá na naprostém zvládnutí vyjednávacích schopností, a to jak v případě stran, tak i mediátora. Jak reagovat na situace, kdy jedna ze stran používá zakázané vyjednávací triky?

Mediační akademieNejvětší tajemství konfliktů

Praktické rady a tipy, jak správně zvládat nejrůznější situace při řešení konfliktu. Odpověď na složité konflikty a neurobiologie. Jak funguje náš mozek, když je v konfliktu? Jak sporům předcházet?

Problematické strany v mediaci

Jak reagovat na problematické strany? Jakou strategii zvolit, když se mediace účastní osoby agresivní, arogantní, mlčenlivé či neasertivní? A jak správně reagovat na mediátora?

Krizové a zvláštní situace 

Jak správně zareagovat na situaci, když se vám mediace vymkne z rukou? Jak zvládat mediaci online? Co je to ko-mediace a kdy ji zvolit?

mediacni akademiePřekonávání slepých uliček

Slepá ulička se může na první pohled jevit jako konečnou pro jakýkoliv posun ve vyjednávání. Jak takovou situaci v mediaci překonat a obrátit v úspěch? A jak generovat nová řešení? Jak správně ukončovat mediace, jak  uzavírat mediační dohody, sepisovat protokoly a ukončovat mediaci?

BONUS: Mediační marketing

Model zaměřený na prodávání a marketing mediace? Jak vystoupit z řady a stát se vytíženým mediátorem? Dozvíte se, co je to MMM v mediaci, jak přesvědčit spornou stranu, aby zkusila smírné řešení, a jak posunout svoji mediační praxi ze stínu šedi do světla úspěchu…

 

 

O Lektorovi

JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. je přední český mediátor a rozhodce oceněný několika mezinárodními rankingy. Působí dále jako předseda Pracovní skupiny pro mediaci ICC ČR. O mediacích, arbitrážích a vyjednávání přednáší na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na celé řadě prestižních univerzit po celém světě (USA, Itálie, Francie, Čína,…).

S více než 250 domácími i mezinárodními mediacemi (přes 1000 hodin jednání) a s úspěšností přes 85% ke smíru dovedených případů náleží mezi  nejzkušenější odborníky na obchodní mediaci ve střední Evropě (IT spory, stavební spory, spory z mezinárodní dopravy,…).

V oblasti vyjednávacího a mediačního tréninku mezi jeho klienty patří Úřad nejvyššího státního zástupce Filipínské republiky, evropské parlamentní strany, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ČR či Mezinárodní obchodní komora.

Pravidelně se jako řečník účastní vnitrostátních i mezinárodních konferencí (IBA (Washington DC), UIA World Forum of Mediation Centres (Praha, Thessaloniki), YIAG (Varšava, Istanbul),  konference MII v Dublinu). V dubnu 2013 se stal jedním z prvních pěti mediátorů zapsaných Ministerstvem spravedlnosti ČR. Je pravidelným přispěvatelem pro prestižní Kluwer Mediation Blog a editorem knihy EU Mediation Law Handbook (Kluwer International, 2017)

 

Cena kurzu

22 990 Kč včetně DPH (celkem 19 000 Kč bez DPH)

Individuální forma

Kontaktujte nás prosím  pro podmínky individuální formy tohoto kurzu.

Objednávejte zde

Recenze účastníků

Jedná se o unikátní kurz co do odbornosti obsahu a  interaktivnosti  jednotlivých bloků. Získané dovednosti jsou ihned prakticky nacvičovány.  Zejména je oceňováno:

  • zkušenosti z praxe
  • limitovaný počet účastníků
  • interaktivnost

 Díky malému počtu účastníků a velkému podílu interaktivních částí se simulovanými mediacemi je ideální jako příprava na zkoušky i reálné mediace.

Vlaďka Ch., manažerka v ICT


Osobní, laskavý přístup, spousta praktických informací a tipů do praxe. Doporučuji pro všechny, kdo jednají s lidmi.

Pavla H., zapsaná mediátorka a právnička


Slova konflikt, problém a spor přestanou být po absolvování mediační akademie nepříjemná a odstrašující. Děkuji za tento pocit.

Blanka H., manažerka