Mediační akademie

MA4Vstupte do světa efektivity a profesionality. Mediační akademie přináší nové znalosti a snazší řešení sporů.

Každý z jednotlivých šestihodinových modulů se skládá ze dvou hodin teoretického vzdělávání a ze čtyř hodin praktického tréninku v rámci simulované mediace a zpětné vazby.

Kurz Mediační akademie je určen  pro pokročilé i zkušené mediátory. Podmínkou účasti je absolvování kurzu Základy mediace nebo ekvivalentu

Nejbližší volný termín:

17., 18., 19., 24., 25., 26. květen 2017 (vždy od 9:00-12:00 a 13:00-16:00) (Max. 6 účastníků, dostupné 1 místo)

Přejít rovnou na:

→Cena kurzu

→Objednávejte zde

 

Struktura kurzu

Kurz je rozdělen do šesti modelů, z nichž každý se věnuje teoretickým, ale zejména i praktickým nácvikům a simulacím mediace.

Mediační akademieAgenda, struktura a flip-chart

Modul zaměřený na správné zvládnutí agendy vyjednávání – vhodné odhadnutí témat k diskuzi a práce s nimi je klíčem ke správně provedené mediaci i k dosažení dohody. Flipchart může být pro mediátora dobrý sluha, ale špatný pán. Jak jej správně využívat, co na něj zaznamenávat a kdy nechat tuto činnost na stranách?

Nedovolené techniky vyjednávání

Úspěch mediace spočívá na naprostém zvládnutí vyjednávacích schopností, a to jak v případě stran, tak i mediátora. Jak reagovat na situace, kdy jedna ze stran používá zakázané vyjednávací triky?

Největší tajemství konfliktů

Praktické rady a tipy, jak správně zvládat nejrůznější situace při řešení konfliktu. Odpověď na složité konflikty a neurobiologie. Jak funguje náš mozek, když je v konfliktu? Jak sporům předcházet?

mediacni akademieProblematické strany v mediaci

Jak reagovat na problematické strany? Jakou strategii zvolit, když se mediace účastní osoby agresivní, arogantní, mlčenlivé či neasertivní? A jak správně reagovat na mediátora?

Krizové a zvláštní situace 

Jak správně zareagovat na situaci, když se vám mediace vymkne z rukou? Jak zvládat mediaci online? Co je to ko-mediace a kdy ji zvolit?

Překonávání slepých uliček

Slepá ulička se může na první pohled jevit jako konečnou pro jakýkoliv posun ve vyjednávání. Jak takovou situaci v mediaci překonat a obrátit v úspěch? A jak generovat nová řešení? Jak správně ukončovat mediace, jak  uzavírat mediační dohody, sepisovat protokoly a ukončovat mediaci?

BONUS: Mediační marketing

Model zaměřený na prodávání a marketing mediace? Jak vystoupit z řady a stát se vytíženým mediátorem? Dozvíte se, co je to MMM v mediaci, jak přesvědčit spornou stranu, aby zkusila smírné řešení, a jak posunout svoji mediační praxi ze stínu šedi do světla úspěchu…

 

 


Martin Svatos ForarbO Lektorovi

JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. je český zapsaný mediátor oceněný několika mezinárodními rankingy jako přední odborník na mediaci v ČR (Who’s Who Legal 2016 Official Selection for Czech Republic, Mediator of the Year 2016, the exclusive winner from Czech Republic by Wealth and Finance INTL).

V oblasti mediací obchodních sporů patří s více než 150 domácími i mezinárodními mediacemi (přes 700 hodin jednání) a s úspěšností přes 85% ke smíru dovedených případů mezi nejzkušenější odborníky ve střední Evropě (IT spory, stavební spory, spory z mezinárodní dopravy,…). Své zkušenosti ochotně předává v rámci velmi oblíbených seminářů a kurzů zaměřených na mediaci a vyjednávání, a to jak v češtině, tak v angličtině.

Roku 2015 byl zvolen předsedou Pracovní skupiny ICC ČR pro mediaci. Je pravidelným přispěvatelem pro prestižní Kluwer Mediation Blog a editorem knihy EU Mediation Handbook (Kluwer International, exp. 2017).

Martin působí jako vědecký pracovník na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde organizuje také mezinárodní program PSMA zaměřující se na přeshraniční řešení sporů. O mediacích, arbitrážích a vyjednávání dále přednáší na řadě zahraničních univerzit (Università degli studi di Urbino Carlo Bo v Itálii, Université des Antilles na Guadeloupe, Shanghai University of Finance and Economics v Číně,…) a na domácích i mezinárodních konferencích (IBA Annual Conference 2016 Washington DC, DIS Annual Conference 2016 Berlin, UIA World Forum of Mediation Centres, MII Conference Dublin, YIAG Istanbul, YIAG Varšava).

Absolvoval právnickou fakultu pařížské Sorbonny (Mgr.) a pražské Univerzity Karlovy (JUDr., Ph.D.), studoval také na Cornell Law School. Během svých předchozích působení pracoval na ICC (Paříž, Francie) či Camera Arbitrale v Miláně (Itálie).

 

Cena kurzu a počet uchazečů

23.900 Kč + DPH

Individuální forma

 

Každý modul v rozsahu 6h je možné domluvit individuálně. Odměna lektora činí 12.000 Kč plus DPH. Z důvodu zajištění komfortu a maximální efektivity kurzu se doporučuje maximální počet 4 účastníků v jednom modulu.

V případě objednání více modulů v individuální formě (jeden uchazeč) najednou se cena kurzovného zvýhodňuje následujícím způsobem:

 

Počet objednaných modulů Časová dotace celkem Cena za jeden modul Cena celkem
1 6h 12.000 Kč plus DPH 12.000 Kč plus DPH
2 12h 11.750 Kč plus DPH 23.500 Kč plus DPH
3 18h 11.500 Kč plus DPH 34.500 Kč plus DPH
4 24h 11.250 Kč plus DPH 45.000 Kč plus DPH
5 30h 11.000 Kč plus DPH 55.000 Kč plus DPH
6 36h 10.750 Kč plus DPH 64.500 Kč plus DPH

 

 


 

[1] Počet simulovaných mediací, ve kterých se uchazeči zaručuje, že bude zastávat roli mediátora.

 

JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. Zapsaný mediátor a rozhodce

Mediator Martin SvatošMartin Svatoš je český zapsaný mediátor oceněný několika mezinárodními rankingy jako přední odborník na mediaci v ČR (Who’s Who Legal 2016 Official Selection for Czech Republic, Mediator of the Year 2016, the exclusive winner from Czech Republic by Wealth and Finance INTL).

V oblasti mediací obchodních sporů patří s více než 100 domácími i mezinárodními mediacemi (přes 500 hodin jednání) a s úspěšností přes 85% ke smíru dovedených případů mezi nejzkušenější odborníky ve střední Evropě (IT spory, stavební spory, spory z mezinárodní dopravy,...). Své zkušenosti ochotně předává v rámci velmi oblíbených seminářů a kurů zaměřených na mediaci a vyjednávání, a to jak v češtině, tak v angličtině.

Martin dále působil ve více než desítce sporů jako rozhodce (VIAC, FAČR, ad hoc). V celé řadě dalších případů pak s rozhodčím řízením (ICC, ad hoc,…) radil jako of counsel advokátním kancelářím v ČR i ve světě.

Roku 2015 byl zvolen předsedou Pracovní skupiny ICC ČR pro mediaci. Je pravidelným přispěvatelem pro prestižní Kluwer Mediation Blog a editorem knihy EU Mediation Handbook (Kluwer International, exp. 2017).

Martin působí jako vědecký pracovník na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde organizuje také mezinárodní program PSMA zaměřující se na přeshraniční řešení sporů. O mediacích, arbitrážích a vyjednávání dále přednáší na řadě zahraničních univerzit (Università degli studi di Urbino Carlo Bo v Itálii, Université des Antilles na Guadeloupe, Shanghai University of Finance and Economics v Číně,...) a na domácích i mezinárodních konferencích (IBA Annual Conference 2016 Washington DC, DIS Annual Conference 2016 Berlin, UIA World Forum of Mediation Centres, MII Conference Dublin, YIAG Istanbul, YIAG Varšava).

Absolvoval právnickou fakultu pařížské Sorbonny (Mgr.) a pražské Univerzity Karlovy (JUDr., Ph.D.), studoval také na Cornell Law School. Během svých předchozích působení pracoval na ICC (Paříž, Francie) či Camera Arbitrale v Miláně (Itálie).

Působení ve světě

Svět

Video – Jak mediace funguje

Kliknutím na obdélník vpravo dole zapnete režim videa na celou obrazovku.

Excellent Support

sliderBusiness Pro is built for any business, and offers intuitive theme options. If you do run into trouble we provide a Support Forum, and precise Documentation.