[yuzo_related]

JUDr. Martin Svatoš v rámci svých vystoupení v České televizi a v Českém rozhlase propaguje mediaci jako efektivní způsob řešení sporů. Mediace i role zapsaného mediátora je také předmětem celé řady jeho článků v odborných i běžných časopisech.  Na jeho vystoupení se na této stránce můžete podívat ze záznamu.

Česká televize

Svatoš Česká televizeV pátek 5. dubna 2013 vystoupil JUDr. Martin Svatoš v pořadu České televize na téma mediace – efektivní řešení sporů. Kromě rozhovoru v přímém přenosu s moderátorkou Terezou Stýblovou se věnoval také divákům prostřednictvím chatu.

Záznam pořadu můžete zhlédnout ZDE.

 Český rozhlas

JUDr. Martin Svatoš je také pravidelným hostem Českého rozhlasu:

  • Český rozhlas Dvojka se dne 30. května 2013 věnoval sousedskýmcesky-rozhlas vztahům a sporům a pozval si proto do vysílání JUDr. Martina Svatoše, aby poradil, jak takové  konflikty řešit. Záznam vysílání zde. Povídání o mediaci začíná v 47. minutě záznamu.
  • Na otázku, kdo je to mediátor, odpověděl Martin Svatoš coby host Českého rozhlasu, že se jedná o “Nejlepšího přítele sporných stran“. Poslechnout si můžete díly tohoto miniseriálu o mediacích:Miniseriál – pondělí 11. února 2013 (o mediátorech obecně, seznamu mediátorů a vzdělání mediátorů)Miniseriál – úterý 12. února 2013 (o financích v mediaci, sousedských sporech a psychologii v mediaci)
  • V lednu 2013 byl JUDr. Martin Svatoš spolu se soudkyné městského soudu v Praze Šárkou Hájkovou hostem pořadu Českého rozhlasu o mediacích, jehož záznam si můžete poslechnout zde.

Časopis EURO

Euro MediacePrestižní ekonomický týdeník Euro ve svém čísle 18/2013 otiskl v sekci Hyde Park článek JUDr. Martina Svatoše o obchodních aspektech mediace a ADR v České republice. Článek se setkal s pozitivní kritikou.